Kurucumuz

Tanser Kılıç

1966 doğumlu, evli ve 1 çocuk babası, kamudan emekli olup özel sektörde yönetici olarak çalışmaktadır. Başbakanlık, TBMM, Ulaştırma Bakanlığı kurumlarında Yönetici Danışman olarak görev yaptı.

Spor hayatına 7 yaşında Cimnastik ile başlayıp, devamında yakın savunma, Wing Chun, Wushu, branşlarında eğitimler alarak antrenör eğitimlerine katıldı. Aikido eğitim çalışmasına 1997 yılında Ankara’da Japonya Konsolosluğu Katibi ile tanışarak başladı. 2003 yılında Ali Uludağ Sensei’nin oluşturduğu Eryaman Dojo da Barış Kılıçhan, Victor Balaban, Yusuf Aşçıoğlu Senseiler ile çalışmaya devam etti.

2007 yılında TWF Aikido Teknik Kurul Üyesi oldu. 2008 yılında Eryaman Anka dojoyu kurarak yeni bir grup ile devam ederek Aydın Kıran, (Merhum Rıza Korkmaz) Önder- Nilgün Akbaba, Yiğit Değirmencioğlu hocalar ile yola devam ederek, 2011 yılında Türkiye Wushu Federasyunu Aikido Teknik Kurul Başkanlığı 2016 yılında Federasyon yönetim Kurulu Üyeliği ve As Başkanlık görevini 2020 yılına kadar sürdürdü.

2018 yılında Türkiye Aikido Organizasyonu adı altında yeni bir grup oluşturarak seçkin ve deneyimli Senseiler ile Aikido yu geliştirme ve yaygınlaştırma kararı alarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aikido branşında ; Türkiye de İlk Aikido hocaları olan Ali Uludağ ve Lemi Bağdatlılar Senseiler’den teknik eğitim almaya devam etmektedir. Tanser Kılıç, Ankara da bulunan aktif eğitim veren; Anka, Batıkent, Çakırlar, Silla Şimşek, Başkent Ünv, Afyon Merkez, Eras Eğitim Koleji, Bağlıca, Sincan dojolarının Kurucu Baş eğitmeni olarak devam etmektedir.

Tanser KILIÇ Aikido ile geçen bu çalışmalarının sonucunda ;

  • Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyonu (6.Dan) 5.KademeTeknik Direktör
  • Aikikai Foundation Aikido Aikido World Headquarts Soke Shihan’dan (5.Dan)
  • Aikido ve Budo Federasyonu Nebi Vural Shihan’dan (6.Dan) Aikido kuşak seviyesine layık görülmüştür